Norgescup F3J 7. juni – fin deltagelse med aktive forhold

Søndagens værforhold ble akkurat sånn man kan ønske seg for konkurranser: lett vind, sol, oppvarming, mer vind, grå skyer, blendende sol i startfasen, termikkbobler og mangel på sådanne. Jakke måtte av og på hele dagen. Dette var krevende.

Det er utrolig hva de siste ukers værforhold hadde medført av vekst på flyområdet. Gresset var i knehøyde og stråene var kraftige som bambus og tunge å gå i. Nyeste bestemmelse var at linelengde fra startvinsj til omlenk nå skal være 130 m, mot tidligere 150 m. Det ga i det minste litt kortere distanse å gå for å hente lina med fallskjermen :-).

Det var 7 påmeldte, og det er veldig hyggelig i en seilflyklasse med vinsjstart som er på nedgang. Jo Grini var på plass etter en lang  reise i Europa med konkurranser. 2 juniorer stilte opp, Thea og Mari Langseid er i full gang med trening før årets VM/F3J i Italia. Pappa Arild er aktiv i bakgrunnen. Best av alt: Thorbjørn Jespersen har vært trener for jentene hele våren og var på plass hele helgen. Hvilket bidrag! Vårt medlem Harald Haugerud var på plass for å plukke opp så mye som mulig av aktivitetene.

Vi fløy 6 innledende omganger der Jo vant alle sine runder. Stein-Vidar og Arild fulgte fint etter. Thea Langseid vant sin runde i siste omgang! Rune var dagens ulykkesfugl med skade på flyet, null i siste omgang og antagelig en tapt finaleplass. Dagens stevneleder presterte å treffe stangen til vindpølsa, med påfølgende poengstraff.

I finalen var Jo igjen på topp i begge omganger. Stein-Vidar og Arild fulgte i ærbødig avstand.

 

Detaljerte resultater innledende runder:

F3J NC Spydeberg 2026-06-07 innledende

 

Detaljerte resultater finale:

F3J NC Spydeberg 2026-06-07 finale

 

Gratulerer til Jo med seieren og til alle deltagere med super innstilling og positivt bidrag under avviklingen.


Vinsjer for F3J   Foto: Jo Grini


Stein-Vidar starter for Kjell     Foto: Jo Grini


Thorbjørn starter for Langseid   Foto: Jo Grini


Kjell lander.   Foto: Jo Grini
Pallen Stein-Vidar, Jo og Arild    Foto: Kjell Bentzen
Pallen, Mari og Thea   Foto: Kjell Bentzen

 

 

 

Skribent: Kjell Bentzen

Legg igjen en kommentar